Každé přihlášení má svůj postup
Nebudeme si nalhávat, že snad každá internetová aplikace nebo nějaká služba chce po nás vyplnit přístupové údaje včetně hesla. Jenomže kolik jen takových stránek jsme otevřeli, kde všude pořídili nákup, nebo něco od určité firmy potřebovali. Myslím si, že toho bylo za život neskutečné množství. Problém nastává v bodě vytvoření hesla. Odborníci doporučují, ho navíc ještě nenechávat stejné, ale častokrát změnit. To sice není tak složité, ale kdo si má tolik přístupových hesel pamatovat? Rozhodně není vhodné je mít vypsaná na pracovním stolku, kam bude mít kdokoliv přístup. Není dokonce ani správné ke všem účtům používat jedno a to samé. A nakonec aby to nebylo tak jednoduché, tak i slabé heslo se dá snadno rozluštit a napadnout tak celý vytvořený účet.
Své soukromí si musíme zkrátka chránit
Především je třeba si vytvořit silné heslo, které si zapamatujeme, a navíc hackeři nebudou mít šanci nebo to vzdají. Hezky se to plánuje a hůře dělá. Pojďme si o některých postupech povědět více.
1. Heslo je něco, co musí být silné, aby se snadno neprolomily dveře k nějakým našim informacím. Mělo by být dostatečně dlouhé a na silný zámek bude stačit minimálně osm znaků.
2. Znaky jsou složeny i z písmen a to je nejlépe proložit malá a velkými. Pokud to uděláme v pořadí, které zrovna nebude ladit s pravidly českého pravopisu, tak je vyhráno. Přesto je třeba ještě víc podpořit kvalitu šifry.
3. Přidáme alespoň jednu číslici a ta skutečně může být i oblíbená a dokonce na různé pozici mezi písmeny, tím jsme to tak trochu ztížili. Přesto můžeme udělat ještě víc.
4. Můžeme totiž přidat do hesla nějaký symbol, otazník, paragraf, čárku, lomítko, procenta. To je v podstatě jedno, ale tím vším si vytvoříme pěkně silný bezpečnostní vstup do účtu.
Jen rada závěrem, v dnešní době si v rámci Evropské Unie můžeme užívat internetu dosytnosti i v cizině. Ceny jsou sjednocené, takže přístup získáme prakticky všude za stejnou hodnotu. Jen pozor čeština je vzácný a náročný jazyk, který má háčky a čárky, to ale na cizích klávesnicích bude jaksi chybět, proto je lepší tvořit hesla bez diakritiky a pak nám nic nebude bránit se přihlásit i v cizině.